Co to jest szybka randka?

Szybkie randki. Znacie ideę? To nic innego jak tak zwany „amerykański” speed dating. Cały pomysł polega na tym, aby poznać dosyć dużą ilość osób w krótkim czasie, a następnie zdecydować, czy… chcemy jeszcze utrzymywać z nimi znajomość.

Kto może wziąć udział w szybkiej randce? Praktycznie… każdy, kto lubi poznawać nowych ludzi.

Zasady takiej zabawy są bardzo proste. A konkretnie: minimum 10 Pań oraz 10 Panów spotyka się w jednym z lokali i każdy ma na rozmowę ze sobą od 3 do 7 minut. Co wtedy, jeśli ten czas nie wystarczy, a druga osoba wyda nam się na tyle interesująca, aby kontynuować z nią jeszcze znajomość? Wówczas sytuacja jest jasna – w specjalnym formularzu przy numerze osoby, z którą rozmawialiśmy, wystarczy zaznaczyć, że chcemy się z nią jeszcze raz umówić. Jeżeli ten nasz rozmówca/rozmówczyni uczyni to samo, tzn. postawi „ptaszek” przy naszym numerze, na drugi dzień po imprezie dostaniemy do siebie numery. A wtedy cóż –  będziemy mogli kontaktować się już ze sobą indywidualnie.

Osobiście uczestniczyłam w sesji szybkiej randki w Poznaniu i uważam, że jest to całkiem ciekawe doświadczenie. Speed dating nie jest być może jeszcze ideą w Polsce zbyt popularną, to fakt. Wiele osób, którym powiedziałam o moim fakcie uczestnictwa w szybkiej randce, w ogóle nie wiedziały bowiem z czym tę ideę sobie skojarzyć. Z drugiej strony – szybka randka (Poznań to choćby jedno z polskich miast, w których pomysł ten się rozprzestrzenia) może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają już dosyć… spotykania się przez Internet.

Dlaczego? Przede wszystkim z tego względu, że szybkie randki to alternatywa dla wszelkiego typu portali randkowych. Zamiast umówić się z jedną osobą, tracić czas na pisanie wielu wiadomości, poznajesz takich osób… minimum dziesięć. Cóż… niektórzy powiedzieliby, że projekt „szybkiej randki” to nic innego jak… supermarket, w ktorym wybierasz sobie dokładnie to, co Ci pasuje. Jeżeli miałabym na ten temat się wypowiedzieć, uważam, ze cóż, nie jest tak do końca!

Szybka randka jest być może i miejscem, gdzie naprawdę musimy dokonywać jakiś wyborów… niemniej to, w jaki sposób będziemy traktować innych uczestników spotkania, zależy tak naprawdę tylko wyłącznie od nas samych. W każdym razie, jak na polskie standardy, uważam, że każdy, kto jest singlem i z jakiś przyczyn nie znalazł jeszcze swojej drugiej połówki, powinien spróbować takiej formy poznawania ludzi, jak szybka randka.

Speed dating

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl


1 Komentarz

  1. Bernadetta

    Szybkie Randki w Polsce biorą w siłę, niedawno widziałam, że ruszyły również w Rzeszowie 🙂
    Czekam już na swoją pierwszą randkę.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.